O nas

ORK "Hucuł" powstał w dniu 10 lipca 1991 r. Właścicielami ORK "Hucuł" są Janina Knoll i Bogdan Knoll, absolwenci Akademii Rolniczej we Wrocławiu (rocznik 1972). 

Jesteśmy najdłużej działającą prywatną szkółką jeździecką we Wrocławiu. Nazwaliśmy się w 1991 r. "Hucuł", bo chcieliśmy wówczas prowadzić szkółkę dla dzieci i młodzieży na koniach huculskich - zaczęliśmy od trzech (Plesa, Dukli i Gawry). Nasi klienci nie byli jednak na to jeszcze gotowi i woleli jeździć na "dużych" koniach, niezależnie od wieku. Zwiększyliśmy więc nasze stado o "duże" konie. Nazwa została.

W 2001 r. otrzymaliśmy od Dolnośląskiego Związku Jeździeckiego puchar za propagowanie jeździectwa wśród dzieci i młodzieży.

Czasy się zmieniły i obecnie prowadzimy również jazdy konne dla dzieci (do 11-12 lat) na  kucach (niekoniecznie huculskich) - małych i większych, na lonżach lub w odrębnych zastępach (tzw. kucykowych). Strarsze dzieci i dorośli jeżdzą u nas na tzw. dużych koniach, również w odrębnych zastępach.

Nasi Instruktorzy w zastępach:

Zbigniew Pilarczyk - były zawodnik WKS Śląsk, instruktor sportu, od prawie 30 lat w ORK Hucuł,

Małgorzata Zbinkowska - instruktor rekreacji konnej, instruktor sportu. W ORK Hucuł od 20 lat (kiedyś nasza "uczennica"); 

Wojciech Wasiukiewicz - instruktor rekreacji konnej (zastępy kucykowe); już ponad 7 lat z nami (kiedyś nasz "uczeń").

Na jazdy (lonże i zastępy) zapisujemy na określone dni do umówionych na nie instruktorów, jednak zastrzegamy sobie prawo - z przyczyn losowych lub "planów wyjazdowych" - zmiany instruktora. 

Posiadamy dwie ujeżdżalnie na wolnym powietrzu oraz krytą ujeżdżalnię  wykorzystywaną głównie w deszczowe dni i w zimie.

Dysponujemy także salą kominkową, w której można nie tylko zapisać się na jazdy, ale także odpocząć i poczekać na jeźdźca.

Zaprzyjaźnione strony

Sklep jeździecki TUNDRASklep jeździecki w centrum Wrocławia